Sfinalizowanie kredytu

Przed wymianą kontraktów wyznaczamy dzień przeprowadzki. Z reguły zawarcie umowy i przeprowadzkę dzieli kilka dni. Klucze do nowego lokum z reguły odbiera się w dniu przelania pieniędzy z konta Twojego prawnika na konto prawnika sprzedającego.
Agencja wyda je nam dopiero, gdy otrzyma od niego potwierdzenie, że pieniądze wpłynęły na konto. W konsekwencji Twój prawnik rejestruje zmianę właściciela w Księgach Wieczystych (Land Registry) oraz obciążenie hipoteczne na nieruchomości (mortgage deed). Czynności związane z opłaceniem podatku przeprowadzi dla Ciebie również Twój prawnik.
Podatek od kupna nieruchomości (Stamp Duty Land Tax) wynosi od 0 do 5 proc. wartości nieruchomości. Obecnie jest on zniesiony dla First Time Buyers do wartości nieruchomości do £125.000. Pozostali kupujący nieruchomości muszą się liczyć z opłatą podatku w wysokości zależnej od wartości nieruchomości.
Obecnie przedziały podatku Stamp Duty wyglądają następująco:
od 0 do £125.000 – 0 proc. wartości nieruchomości
powyżej £125.000 do £250.000 – 2 proc. wartości nieruchomości
powyżej £250.000 do £985.000 – 5 proc. wartości nieruchomości
Możesz się wprowadzać! Ze szczęścia nie zapomnij jednak o podstawowych rzeczach. Skontaktuj się z firmami zaopatrującymi nieruchomość w podstawowe media (prąd, gaz, woda) oraz poinformuj rodzinę, przyjaciół, jak również wszystkie należne instytucje o zmianie adresu.